
Pointed-Toe Split-Joint Zipper Boots Sock Boots
| Sku | CY-!127141 |
| Material | Artificial Leather , Microfiber , Suede |
| Feature | Pointed-Toe , Split-joint , Zipper |
| Occasion | Office , Urban , Vintage |
| Seasons | Spring , Autumn |
| Type | Boots , Sock Boots |
| Heels Height | High (5cm-8cm) |
| Color | BLACK,APRICOT |
| Thickness | VELVET,NO VELVET |
| Size | US 6 | EU 36 2/3 | UK 4 | CN 36,US 6.5-7 | EU 37 1/3 | UK 4.5 | CN 37,US 7.5 | EU 38 | UK 5| CN 38,US 8 | EU 38 2/3 | UK 5.5 | CN 39,US 8.5 | EU 39 1/3 | UK 6 | CN 40 |
Select Color
Select Thickness
Select Size
From $18.20
Original: $51.99
-65%Pointed-Toe Split-Joint Zipper Boots Sock Boots—
$51.99
$18.20More Images






Pointed-Toe Split-Joint Zipper Boots Sock Boots
| Sku | CY-!127141 |
| Material | Artificial Leather , Microfiber , Suede |
| Feature | Pointed-Toe , Split-joint , Zipper |
| Occasion | Office , Urban , Vintage |
| Seasons | Spring , Autumn |
| Type | Boots , Sock Boots |
| Heels Height | High (5cm-8cm) |
| Color | BLACK,APRICOT |
| Thickness | VELVET,NO VELVET |
| Size | US 6 | EU 36 2/3 | UK 4 | CN 36,US 6.5-7 | EU 37 1/3 | UK 4.5 | CN 37,US 7.5 | EU 38 | UK 5| CN 38,US 8 | EU 38 2/3 | UK 5.5 | CN 39,US 8.5 | EU 39 1/3 | UK 6 | CN 40 |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Sku | CY-!127141 |
| Material | Artificial Leather , Microfiber , Suede |
| Feature | Pointed-Toe , Split-joint , Zipper |
| Occasion | Office , Urban , Vintage |
| Seasons | Spring , Autumn |
| Type | Boots , Sock Boots |
| Heels Height | High (5cm-8cm) |
| Color | BLACK,APRICOT |
| Thickness | VELVET,NO VELVET |
| Size | US 6 | EU 36 2/3 | UK 4 | CN 36,US 6.5-7 | EU 37 1/3 | UK 4.5 | CN 37,US 7.5 | EU 38 | UK 5| CN 38,US 8 | EU 38 2/3 | UK 5.5 | CN 39,US 8.5 | EU 39 1/3 | UK 6 | CN 40 |























