
Hollow Split-Joint Split-Toe Zipper Boots Platform Shoes Sandals
| Sku | CY-!165976 |
| Material | Denim , PU , Rubber |
| Feature | Split-Toe , Hollow , Split-joint , Zipper |
| Occasion | Casual , Office , Urban , Vintage |
| Seasons | Spring , Summer , Autumn |
| Type | Sandals , Boots , Platform Shoes |
| Heels Height | Low (1cm-3cm) |
| Color | KHAKI,BLACK |
| Size | 35,36,37,38,39 |
Please consult the size chart we provide for this item's measurements to help you decide which size to buy.Please note: There may be 1-3cm differ due to manual measurement.
CMINCH
| Foot Length | Foot Width | |
|---|---|---|
| 35 | 22.0-22.5 | 8.5 |
| 36 | 22.5-23.0 | 8.5-9.0 |
| 37 | 23.0-23.5 | 9.0 |
| 38 | 23.5-24.0 | 9.0-9.5 |
| 39 | 24.0-24.5 | 9.5-10.0 |
Original: $54.99
-65%$54.99
$19.25More Images



















Hollow Split-Joint Split-Toe Zipper Boots Platform Shoes Sandals
| Sku | CY-!165976 |
| Material | Denim , PU , Rubber |
| Feature | Split-Toe , Hollow , Split-joint , Zipper |
| Occasion | Casual , Office , Urban , Vintage |
| Seasons | Spring , Summer , Autumn |
| Type | Sandals , Boots , Platform Shoes |
| Heels Height | Low (1cm-3cm) |
| Color | KHAKI,BLACK |
| Size | 35,36,37,38,39 |
Please consult the size chart we provide for this item's measurements to help you decide which size to buy.Please note: There may be 1-3cm differ due to manual measurement.
CMINCH
| Foot Length | Foot Width | |
|---|---|---|
| 35 | 22.0-22.5 | 8.5 |
| 36 | 22.5-23.0 | 8.5-9.0 |
| 37 | 23.0-23.5 | 9.0 |
| 38 | 23.5-24.0 | 9.0-9.5 |
| 39 | 24.0-24.5 | 9.5-10.0 |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Sku | CY-!165976 |
| Material | Denim , PU , Rubber |
| Feature | Split-Toe , Hollow , Split-joint , Zipper |
| Occasion | Casual , Office , Urban , Vintage |
| Seasons | Spring , Summer , Autumn |
| Type | Sandals , Boots , Platform Shoes |
| Heels Height | Low (1cm-3cm) |
| Color | KHAKI,BLACK |
| Size | 35,36,37,38,39 |
Please consult the size chart we provide for this item's measurements to help you decide which size to buy.Please note: There may be 1-3cm differ due to manual measurement.
CMINCH
| Foot Length | Foot Width | |
|---|---|---|
| 35 | 22.0-22.5 | 8.5 |
| 36 | 22.5-23.0 | 8.5-9.0 |
| 37 | 23.0-23.5 | 9.0 |
| 38 | 23.5-24.0 | 9.0-9.5 |
| 39 | 24.0-24.5 | 9.5-10.0 |























